Студентам

 

Духовне життя

Соціальне життя

Навчальний процес

Правила написання

Відгук на прочитану літературу

Правила написання письмових

Стандарти оформлення

СТАНДАРТИ ОФОРМЛЕННЯ ПИСЬМОВИХ ЗАВДАНЬ

А. Усі письмові завдання друкуються або пишуться на стандартних листах формату А4 (210х297 мм). Дипломна робота обов’язково має бути надрукована на комп’ютері.

Б. Студенти повинні писати акуратно і використовувати лише один  бік аркуша.

В. Писати потрібно державною мовою України. У випадку, коли для студента рідною мовою є інша і йому важко дотримуватись цієї вимоги, він може звернутися до керівництва семінарії за дозволом писати на іншій мові. Такий дозвіл видається лише на 3 місяці.

Г. Курсова (дипломна) робота або реферат повинні містити такі частини:

1.      титульний аркуш,

2.      план (або зміст) – окремий аркуш,

3.      вступ,

4.      перелік умовних позначень (при необхідності),

5.      розділи основної частини,

6.      закінчення (висновки),

7.      додатки (при необхідності).

8.      бібліографія (перелік усіх використаних джерел),

Ґ. Поля: ліве - не менше 20 мм - е більше 30 мм,
       праве - не менше 10 мм,
       верхнє і нижнє - не менше 20 мм.

Д. При оформленні роботи на комп’ютері слід дотримуватися наступних вимог:

1.      Шрифт і розмір: 14 пунктів, Times New Roman або Courier.

2.      Інтервал: 1,5 (окрім правил для цитування, див. нижче).

3.      Вирівнювання: по лівому краю (із висячими правими краями).

4.      Табуляція (відступ першого рядка в абзаці): 5-7 символів, ставиться за допомогою клавіші ‘Tab’.

Е. Нумерація сторінок: знизу по центру. Титульний лист є першою сторінкою, другою – план, потім сама письмова робота, остання – бібліографія. Однак на титульному листі, листі плану і бібліографії номери сторінок не вказуються.

Є. Титульний лист (див. взірець у кінці правил) має такі головні частини: назва учбового закладу, назва предмету, назва роботи, прізвище та ім’я студента, прізвище та ініціали викладача, дата написання, місто та рік.

Ж. Після плану роботи з нової сторінки має знаходитись безпосередньо сама письмова робота, ціль написання якої – розкриття теми.

З. Письмова робота повинна відповідати плану роботи. Пункти (заголовки) плану мають бути чітко виділені в роботі як головні заголовки розділів і підзаголовки.

И. Головні заголовки мають вирівнюватися в тексті по центру сторінки, писатися заголовними літерами і виділятися жирним шрифтом.

      Приклад:

І. ДУХОВНІ ДАРИ

 

І. Головні підзаголовки мають вирівнюватися по лівому краю і починатися з великої літери.

Приклад:

А. Дар пророцтва

Ї. Заголовки не можуть знаходитися з самого низу сторінки (тобто, завершувати сторінку). Після них на тій же сторінці має бути мінімум 2 рядки нового абзацу.

Й. Потрібно уникати висячих рядків. Висячий рядок – один «самотній» рядок початку або кінця абзацу, який знаходиться в самому кінці або початку сторінки.

К. Цитати

1. Якщо є цитата, копіюйте її акуратно і беріть цей текст в лапки: цитати, менші ніж 40 слів мають братися в лапки і писатися як частина речення.

2. Цитати, які містять більше 40 слів, не беруться в лапки, відокремлюються від оточуючого тексту, друкуються окремим блоком з одинарним інтервалом. Відступи: подвійний інтервал зверху і знизу, зліва – 5 символів.

3. На кожній сторінці цитати не мають займати більше 25% місця.

4. Якщо немає потреби цитувати повні речення, то наводьте частину тексту, відмітивши розриви тексту трьома крапками.

5. Цитати з іншомовних джерел мають перекладатися на мову, на якій  пишеться робота.

6. Потрібно завжди вказувати звідки взята цитата. Для цього вказується в квадратних дужках порядковий номер книги в бібліографії і сторінка, з якої взята ця цитата.

Приклади:

Джон Бевір в [2, с.118] говорить з приводу останнього дощу: «...пізній дощ Божої слави принесе оновлення не лише Божому народу, але й людям навколо нього».

Апостол Петро сказав: «Відкладіть усяку злобу, і всякий підступ..., і, немов новонароджені немовлята, жадайте щирого духовного молока, щоб ним вирости вам на спасіння» [3, 1 Пет.2:1-2].

Л. Примітки

Примітки до тексту можна ставити внизу сторінки або вкінці тексту з нової сторінки. При роботі у Microsoft Word потрібно користуватися можливостями програмного вставлення приміток через меню Insert (Вставка) èReference (Посилання).

М. Додатки

      До додатків можуть відноситися таблиці, рисунки, графіки, інтерв’ю і т.п. Вони мають знаходитися перед переліком літератури і бути пронумерованими (Додаток А, Додаток Б...)

Н. Перелік літератури (бібліографічний опис джерел).

Перелік використаної літератури має бути на окремому аркуші. На ньому не проставляється номер сторінки і він не входить у кількість сторінок роботи. Книги наводяться на мові видання і подаються в алфавітному порядку (по прізвищу автора) і вказується: прізвище автора, назву книги, місто, видавництво і рік видання, кількість сторінок. Такі дані часто знаходяться на 2-ій або останній сторінці книги. В такому випадку слід переписати звідти необхідні дані, перевіривши при цьому, чи вони наведені на мові видання.

      Бібліографічний опис документів здійснюється згідно зі стандартами, які прийняті в Україні, зокрема, міждержавний «ДСТУ 7.1:2006. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання». Режим доступу: http://www.zounb.zp.ua/resourse/GOST/index.html (остання дата заернення 06.10.2016). Він є базовим для системи стандартів, правил та методичних посібників зі складання бібліографічного опису. При скороченні слів необхідно дотримуватись  вимог ДСТУ 3582: 2013 «Бібліографічний опис скорочення слів і словосполучень в українській мові» та ГОСТ 7.12.93 «Библиографическая запись. Сокращения слов на русском языке. Общие требования и правила». При створенні бібліографічного опису іноземною мовою враховувати вимоги ГОСТ 7.11–2004 «Система стандартов по информации, библиотечному и издательскому делу. Библиографическая запись. Сокращение слов и словосочетаний на иностранных европейских языках».

       При оформленні бібліографічних посилань слід дотримуватись «ДСТУ 8302:2015. Бібліографічне посилання. Загальні  положення та правила складання», що вступив в дію 01.07.2016. Цей стандарт дає рекомендації, які враховані в наведених нижче прикладах описів архівних документів. 

Приклади оформлення бібліографічного опису у списку:

1) Книги одного автора

      Баркли У. Толкование послания Иакова и 1 и 2 Петра. – Scottdale: Herald Press, 1986. – 256 с.

      Біблія або книги святого Письма Старого й Нового Заповіту /Переклад проф. І.Огієнка/. – К.: Українське біблійне товариство, 2002. – 1375 с.

       Tymkiv Ya. Ukraina wobec problemów i instytucjonalizacji bezpieczeństwa europejskiego / Ya. Tymkiv. – Toruń : Wyd-wo Adam Marszałek, 2009. – 346 s. – Bibliogr.: s. 284–346.

2) Книги двох і трьох авторів

       Бородіна А. І. Бібліографічний словник діячів у галузі математики / Бородіна А. І., Бугай А. С. ; за ред. І. І. Гіхман. – Київ : Рад. шк., 1979. – 606 с.

Відомості про авторів за косою рискою записують у тій формі і в тій послідовності, у якій вони вказані у джерелі інформації.

3) Книги чoтирьох і більше авторів

       Архітектура Львова. Час і стилі XIII–XXI ст. / М. Бевз [та ін.] ; Ін-т архіт. Нац. ун-ту "Львів. політехніка", Громад. орг. "Ін-ти Львова". – Львів : Центр Європи, 2008. – 720 с. – Бібліогр.: с. 698–714.

У бібліографічному описі можуть бути наведені відомості про всіх авторів,  але при необхідності їх кількість можна обмежити до вказівки першого  і додати у квадратних дужках [та ін.]

        Спілкуємося англійською мовою (середній рівень) = Getting on in English (intermediate) : підруч. для студ. вищ. навч. закл. / [І. М. Байбакова та ін.]. – Вид. 3-тє (відредаг. і доповн.). – Львів : Бескид Біт, 2008. – 252 с.

Усі відомості, які не відображені на титульній сторінці документа, або відомості про документ від автора бібліографічного опису потрібно брати у квадратні дужки

4) Збірники праць та періодичні видання, серійні видання

        Грэм, Билли. Зачем пришел Христос. /Журнал «Решение». - М.: Возрождение, 2003, - № 2

      Геодезія, картографія і аерофотознімання : укр. міжвід. наук.-техн. зб. / Нац. ун-т "Львів. політехніка" ; [відп. ред. К. Р. Третяк]. – Львів : Вид-во Нац. ун-ту "Львів. політехніка", 2008. – Вип. 70. – 88 с.: іл.

        Населення України, 1998 рік : демогр. щорічник / Держ. ком. статистики України, Упр. статистики населення ; [Л. М. Стельмах (відп. за вип.)]. – Київ : [б. в.], 1999. – 466 с.

        Технічні вісті = Technical news : наук.-соц. часопис / Укр. інж. т-во у Львові. – Львів, 2009. – № 1/2. – 160 с.

Назву серії вказують в кінці бібліографічного опису

5)  Не серія, а частина назви :

        Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Теорія і практика будівництва : зб. наук. пр. – 2015. – № 823. – 359 с. : іл.

6) Матеріали конференцій

        Комп'ютерні науки та інформаційні технології : матеріали 4-ої Міжнар. наук.-техн. конф. СSIT' 2009, 15–17 жовт. 2009, Львів, Україна / Нац. ун-т "Львів. політехніка", Ін-т комп'ют. наук та інформ. технологій – Львів, 2009. – 510 с. – Парал. тит. арк. англ.

     Дванадцята відкрита науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки з проблем електроніки : тези доп., 7–9 квіт. 2009 р., Львів / Нац. ун-т «Львів. політехніка». – Львів : Вид-во Нац. ун-ту "Львів. політехніка", 2009. – 72 с.

7) Багатотомні видання

        Франко І. Я. Твори : в 2 т. / Іван Якович Франко. – Київ : Дніпро, 1981. – Т. 2 : Оповідання. – 259 с.

       Історія Львова : у 3 т. / НАН України, Ін-т українознав. ; ред.: О. Шишка, Ю. Бірюльов. – Львів : Центр Європи, 2007. – Т. 3 : Листопад 1918 – поч. XXI ст. – 575 с.

     Большой англо-русский словарь = New English-Russian dictionary : в 2-х т. : ок. 150000 слов / [сост.: Н. Н. Амосова и др.] ; под общ. рук. И. Р. Гальперина. – 3-е изд., стер. – М. : Рус. яз., 1979. – Т. 1 : A–L. – 822 с. – Библиогр.: с. 32–33. – Парал. тит. л. англ.

8) Дисертації

      Баштанник В. В. Державне управління в системі владно-партійної взаємодії : дис. … канд. наук з держ. упр. : 07.00.02 : захищена 28.01.02 : затв. 15.07.02 / Баштанник Володимир Васильович ; Укр. акад. держ. упр. при президентові України. – Київ, 2002. – 220 с. – 04200201565.

        Верес З. Є. Методи та засоби масштабування рухомих та нерухомих зображень : дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Верес Зеновій Євгенович ; М-во освіти і науки України, Нац. ун-т "Львів. політехніка". – Львів, 2015. – 236 с. : іл. – Бібліогр.: с. 130–140 (103 назви).

9) Автореферати дисертацій

     Кірсенко М. В. Чеські землі в міжнародних відносинах Центральної Європи 1918–1920 років (політико-дипломатична історія з доби становлення Чехословацької республіки) : автореф. дис. … д-ра іст. наук : 07.00.02 / Кірсенко М. В. ; НАН України. – Київ, 1998. – 36 с.

10) Законодавчі та нормативні документи, стандарти

       Конституція України. Закон України "Про внесення змін до Конституції України" № 2222-IV від 8.12.2004 р. : прийнята на п'ятій сесії Верхов. Ради України 28 черв. 1996 р. – Київ : Велес, 2005. – 48 с. – (Серія видань "Офіційний документ").

      Збірник нормативних документів Національного університету "Львівська політехніка" / Нац. ун-т "Львів. політехніка" ; [редкол.: А. Г. Загородній та ін. ; відп. ред. Ю. Я. Бобало]. – Львів : Вид-во Нац. ун-ту "Львів. політехніка", 2009. – 468 с.

11) Методичні матеріали

       Методичні вказівки до виконання магістерської кваліфікаційної роботи для студентів спеціальності 8.05130111 “Хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів” / М-во освіти і науки України, Нац. ун-т "Львів. політехніка". – Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2015. – 2015.

       Планування малого міста : метод. рек. до викон. курс. роботи для студентів спец. "Міськ. госп-во" / Нац. ун-т "Львів. політехніка" ; уклад.: Є. І. Король, А. В. Гоблик. – Львів : Вид-во Нац. ун-ту "Львів. політехніка", 2009. – 48 с. : іл. – Бібліогр.: с. 34 (7 назв).

12) Архівні матеріали (позатекстові посилання)

      Скорочення, прийняті в архівних документах : фонд – ф., опис – оп., справа – спр., аркуш – арк.

      Протоколи засідання комісій по утворенню Української національної бібліотеки. Чернетки, 1918 р. // Центральний державний історичний архів України. Ф. 1235. Оп. 1. Спр. 1055. 4 арк.

      або, скорочена форма :

      Протоколи засідання комісій по утворенню Української національної бібліотеки. Чернетки, 1918 р. // ЦДІАК України. Ф. 1235. Оп. 1. Спр. 1055. 4 арк.

Аналітичний опис:

1) Статті та розділи з книг

       Шишка О. Іконографія Львова / Олександр Шишка // Енциклопедія Львова : [у 6 т.] / за ред. А. Козицького. – Львів : Літопис, 2008. – Т. 2 : Д–Й. – С. 525–530.

         Tymkiv Ya. Mechanizmy wspуlpracy i instytucjonalizacja stosunkуw Ukraina – UE / Ya. Tymkiv // Polityka bezpieczeństwa narodowego państw obszaru WNP: wybrane problemy / pod red. W. Baluka. – Toruń : Wyd-wo Adam Marszałek, 2009. – S. 207–224. – Bibliogr.: 59 nazw.

         Румунія // Історія Центрально-Східної Європи : посіб. для студ. іст. і гуманіт. ф-тів ун-тів / Львів. нац. ун-т ім. І. Франка ; ред. Л. Зашкільник. – Львів, 2001. – Розд. 10, § 6 . – С. 549–552.

        Абат (Абатиса) // Енциклопедія історії України : у 5 т. / НАН України, Ін-т історії України ; [редкол.: В. А. Смолій та ін.]. – Київ : Наук. думка, 2003. – Т. 1. – С. 9–10. 

2) Статті із журналів та збірників

       Гнідець Р. Б. Дерев'яне храмобудування України: традиції та сучасність / Р. Б. Гнідець // Буд-во України. – 2008. – № 8. – С. 26–32. – Бібліогр.: 5 назв.

       Гоблик А. В. Науково-теоретичні та прикладні проблеми дослідження матричних моделей містобудівних систем / А. В. Гоблик // Містобудування та територ. планування : наук.-техн. зб. / Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури, Держ. н.-д. ін-т теорії та історії архітектури і містобудування, Спілка урбаністів України. – Київ, 2008. – Вип. 30. – С. 62–71. – Бібліогр.: 10 назв.

     У бібліографічному описі в області відповідальності можуть бути наведені відомості про всі установи, але при необхідності їх кількість можна обмежити до вказівки першого і додати у квадратних дужках [та ін.]

3) Складові частини матеріалів конференцій

      Дружинін А. О. Вплив опромінення γ-квантами на властивості ниткоподібних кристалів Si-Ge / А. О. Дружинін, І. П. Островський, Ю. М. Ховерко // Фізика і технологія тонких плівок та наносистем : матеріали XII Міжнар. конф., 18–23 трав. 2009 р., Івано-Франківськ, Україна / НАН України, Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника, Фіз.-хім. ін-т. – Івано-Франківськ, 2009. – Т. 2. – С. 48–49.

        Назва конференції пишеться повністю, скорочуються лише підзаголовочні дані

4) Бесіди, діалоги, інтерв’ю

       Місце, де "mortui vivunt et muti loquuntur" : [бесіда з дир. НТБ О. Шишкою та зав. від. комплектування О. Кусьпісь / спілкувалася Марія Мисак] // Аудиторія. – 2007. – 27 верес. – 3 жовт. (чис. 27). – С. 6–7.

       Поріг – це не стіна, це початок шляху : [бесіда з д-ром іст. наук М. Кірсенко / вела Я. Леонтієва] // Пороги. Прага. – 2003. – № 6 (листоп. – груд.). – С. 12–14.

       "Українська криза є кризою держуправління..." : [інтерв'ю з д-ром екон. наук, проф. Нац. ун-ту "Львів. політехніка" О. Кузьміним / записав І. Галущак] // ЄВРО 2012. – 2009. – 17 лют. – С. 4.

      Міжнародна співпраця – престиж навчального закладу : [розмова з проректором із навч. роботи та міжнар. зв'язків Ю. Рашкевичем / підготувала Орися Шиян] // Аудиторія. – 2005. – 5–12 трав. (чис. 15). – С. 10–11.

5) Вступні статті, передмови, післямови, переклади

      Мицик Ю. [післямова] / Ю. Мицик, П. С. Сохань // Архів Нової Запорізької Січі: корпус документів 1734–1775 : у 2 т. / НАН України, Держ. ком. архівів України. – Київ, 2000. – Т. 2. – С. 5–11.

      Кирпа О. Чи витіснить євроінтеграція українську мову й історію з університетів? : [післямова] / О. Кирпа // Українська нація: шлях до самовизначення / М. М. Вівчарик, П. П. Панченко, В. І. Чмихова. – Київ : Вища шк., 2008. – С. 284–288. 

6) Рецензії

       Кірсенко М. В. Позбуватися кон’юнктурних міркувань / М. В. Кірсенко // Україна – нові перспективи / Фонд Джорджа Ф. Кеннана. – Київ, 2005. – Вип. 1. – С. 134–136. – Рец. на кн.: Міжнародне публічне право / М. Антонович. – Київ, 2003. – 308 с.

Електронні ресурси:

1) Локальні ресурси

        Комп'ютерний моніторинг і інформаційні технології  [Електронний ресурс] : матеріали студент. наук.-практ. конф., 25 квіт. 2005, Донецьк / Донец. нац. техн. ун-т, Каф. комп'ютер. систем моніторингу. – Текст. і граф. дані (250 МБ). – Донецьк, 2005. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM). – Назва з етикетки диска.

    Слово «електронні» в інформації про вид ресурсу «Електрон. текст. дані» дозволяється опускати, якщо в описі є загальне позначення матеріалу – [Електронний ресурс]

       Філологія ХХІ століття: теорія, практика, перспективи [Електронний ресурс] : матеріали IV Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф., 24 квіт. 2015 р., Одеса / Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.", Каф. герман. та роман. мов. – Текст. дані (98 Mb). – Одеса, 2015. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM). – Назва з етикетки диска.

        У разі складання аналітичного опису на складову частину електронного ресурсу відомості про позначення матеріалу [Електронний ресурс] наводиться після назви певної публікації, а не усього ресурсу

2) Віддалені ресурси

        Інтернет характеризується мінливістю, документ може бути видалений чи перенесений, тому дату звернення до електронного документа необхідно зазначти, в дужках або через крапку і тире

       Journal of Multidisciplinary Engineering Science and Technology [Electronic resource]. – 2015. – № 10, Vol. 2. – Access mode: http://www.jmest.org/vol-2-issue-10-october-2015/ (last access: 17.03.16). – Title from the screen.

       Cвітлична Є. І. Латинська мова : підручник / Є. І. Cвітлична, І. О. Толок ; М-во охорони здоров'я України, Нац. фарм. акад. України. – Київ : ЦУЛ, 2011. – 440 с. – Електрон. аналог друк. вид.: режим доступу: http://culonline.com.ua (дата звернення 18.09.2012 р). – Назва з екрана.  

 

Приклад овормлення титульного листа богословських робіт:

 

ТЕРНОПІЛЬСЬКА БІБЛІЙНА СЕМІНАРІЯ

 

 

                                                              Назва предмету                  

 

 

Назва письмової

 

 

 

               

                                                                                 Письмова (практична) робота
                                                                                 Студента бакалаврської
                                                                                 програми навчання
                                                                                 ПЕТРЕНКА Олександра Івановича
                                                                                 Викладач:

                                                                                 Репета І.Б.
                                

 

 

 

 

Тернопіль, 2017

 

   

   На верх

 
   
 

Головна  |  Новини  |  Про ТБС  |  Абітурієнтам  |  Студентам  |  Випускники  |  Фотогалерея  |  Посилання

Сторінка студентів  |  Історія  |  Програми  |  Викладачі  |  Бібліотека  |  Молитовні прохання  |  Контакти

© 2017 Тернопільська Біблійна Семінарія

Designed and hosted by www.LikeW.com