Сторінка студентів

 

Відгуки про
навчання
 

Праця студентів

Письмові роботи студентів

Інтерв'ю з представниками УГКЦ та ЄХБ м. Тернополя

(робота Сидія Віктора з курсу "Історія місцевого християнства")

 

У м. Тернополі по вулиці 15 Квітня знаходиться церква Архистратига Михаїла греко-католицької конфесії. Тут мені вдалося порозмовляти з двома священиками, які люб’язно погодилися відповісти на всі запитання. Першим був Роман Любомир Козьменко.

 

Який Ваш сан? Яке служіння Ви виконуєте?

 Я, духовний отець Роман, несу служіння священика у церкві Архистратига Михаїла, також я є духовним провідником організації „Дитина”, яка допомагає батькам дітей-інвалідів, я активно працюю з молоддю, викладаю у семінарії нашої єпархії.

            На жаль, отець Роман не зміг розповісти історію заснування та розвитку церкви і порадив звернутися з цими питаннями до отця Ярослава, але охоче відповів на деякі інші запитання.

 

          Чим Ваша церква займається на даний час, особливі служіння, програми, євангелізації?

 Мені б хотілося виділити підготовку молодих людей до подружнього життя, яка проводиться у нас на дуже високому рівні. Такі курси тривають протягом трьох місяців, два дні на тиждень (у четвер та неділю). Крім біблійного навчання молода пара отримує психологічну, медичну та фінансову підготовку. Ми запрошуємо викладати на курсах професійних лікарів, психологів, фінансистів. Цим ми намагаємось максимально підготувати молодих людей до сімейного життя. Також ми проводимо катехізиси (євангелізації) та різні заходи, проводимо навчання в школах, у які нас запрошують (школи № 19, 20, 22). Зараз, у нашому навчанні, ми робимо великий акцент на пресвятій євхаристії (причастя), щоб люди не ставились до цього легковажно.

            Отець Роман запитав мене, що ми (євангелісти) вбачаємо у хлібі та вині і пояснив різницю у наших поглядах. – На відміну від  вас, ми вбачаємо у хлібі та вині не символи, а справжні тіло та кров Христа. Під час причащання жертва Ісуса Христа та Його страждання продовжуються, задля викуплення грішників.

 

 Що потрібно людині для спасіння? Яка ваша доктрина?

 Жити згідно з Божими заповідями, а також відмовитися від багатства, бо „легше верблюдові пройти крізь вушко голки, ніж багатому попасти в Царство Небесне”.

 

 Яке Ваше ставлення до протестантських рухів?

 Нормальні люди, але з іншими поглядами та своїми розуміннями.

Далі, отець Роман порадив поговорити з більш досвідченим священиком єпархом отцем Ярославом. Підійшовши до отця Ярослава, і отримавши його згоду, я продовжив розмову. Єпарх ввічливо відповів на запитання. Проте з історії громади він зміг повідомити лише рік заснування – 1992, про засновників та розвиток церкви отець Ярослав розповісти не зміг.

 

  Розкажіть основне вчення вашої церкви. Яка доктрина спасіння?

 - Ми визнаємо сім святих таїнств та шість правд віри. Шість правд віри це:

1. Бог всім править

2. Бог є суддя, який благословляє за добро та карає за зло

3. Бог існує в трьох образах: Отець, Син та Дух Святий

4. Ісус Христос (Бог Син) прийшов на землю та помер на хресті, щоб спасти грішників

5. Людська душа безсмертна

6. Ласка Божа конче потрібна для людини. Людина спасається через Божу ласку. Якщо вона зробить усе, що в її силах і помре не отримавши Божої ласки, то це нічого не дасть. Мало однієї віри в Слово, щоб спастися, конче потрібна Божа ласка. Тому я не розумію людей, які говорять, що вони є спасенними і впевнені на сто відсотків, що вони попадуть в рай.

 

 А Ви спасенні?

 - Ніхто не може на сто процентів сказати, що він спасеться, я постійно молюся і прошу в Бога, щоб Він мене спас.

 

             Я не розумію навіщо вірити в бога, який не може дати 100% гарантії на спасіння. У Біблії пише, що кожен хто покличе Господнє Ім’я буде спасенний. Я вірю в Біблію, як в Слово Боже, і на її підставі знаю на 100%, що коли я помру, то попаду на небо.

 - Ісус казав, щоб той, хто стоїть, дивився, щоб не впасти. Якщо людина покаялася, посповідалася та причастилася то вона спасеться, але ми не можемо напевно знати, що ми спасемося в майбутньому.

 

Яке ваше ставлення до протестантів?

 Я вважаю, що немає чого опротестовувати. Протестанти від’єднались від Західної церкви, вони протестували проти папи, інквізиції, індульгенцій... Ми ж походимо від Східної церкви, де цього не було.

 

Але ж Східна церква теж була не без проблем.

 Так, дійсно, тут було багато єресі: єресь Арія (свідки Єгови), монофізити, монотеліти, проте вони залишилися за межами церкви. Тому у нас немає чого опротестовувати.

 _____________________________________________________________

 

У місті Тернополі по вулиці 15 Квітня знаходиться баптистська церква, у яку я завітав. Мене тут привітно прийняли і після служіння молодший пастор, на моє прохання, люб’язно надав мені можливість взяти в нього інтерв’ю.

 

 Будь-ласка відрекомендуйте себе.

 Я, Бінцаровський Богдан Олегович, - молодший пастор церкви.

 

 Коротко розкажіть про історію вашої громади.

 Наша громада заснована у 1991 році. Коли церква, що по вулиці Квітова 19 вийшла з союзу Євангельських Християн Баптистів, і вступила в Союз Християн Віри Євангельської, то група людей баптистського спрямування, під керівництвом Бандури Олексія, утворили окрему громаду. Пізніше до них приєдналася група новонаверненої молоді, яка вела досить активну євангелізаційну діяльність. На даний момент церква налічує 57 членів. Також є люди, які регулярно відвідують служіння, але ще не є членами церкви.

 

Назвіть видатних людей, засновників.

 Як я вже згадував, засновником нашої церкви є Бандура Олексій Якович. Також для добробуту церкви багато зробив Герасимів Дмитро Кирилович, який зараз несе служіння старшого пастора.

 

Ваша біографія та ваше служіння.

 Я народився у сім’ї греко-католиків у 1975 році. Мої батьки навчали мене усіх традицій, водили на свята до церкви, навчили різних молитов, але в цей час я був далеко від Бога. Та невдовзі я почав розуміти, що я живу без Бога, і настав такий період, коли я почав шукати місце, де б я міг зустріти Живого Бога. Я почав інколи відвідувати нашу церкву, і незабаром зрозумів, що важливе не місце, де людина поклоняється Богові, а її серце. Відтоді я почав шукати не місце, а Бога. У 1996 році я покаявся; у 2000 – став дияконом церкви. Три роки навчався у Одеській Богословській Семінарії на курсі „Служіння проповіддю”. Зараз навчаюся на другому курсі на бакалавра пасторського служіння у цьому ж закладі. В грудні 2005 року був обраний пресвітером на випробувальний термін (1 рік).

 

Що потрібно людині щоб спастися? Ваша доктрина спасіння?

 Людина може спастися через віру в Ісуса Христа. Добрі вчинки є наслідком віри, а не умовою спасіння.

 

Розкажіть будь-ласка, про плани і цілі вашої церкви.

Ми зробили певний план розвитку нашої церкви. Зараз, головним завданням для нас є перший етап цього плану – оздоровлення церкви. Він включає в себе:

  1. Єдність

  2. Святість

  3. Цілеспрямованість

  4. Біблійне мислення.

Після цього ми плануємо перейти до другого етапу – визначення цілей, побудова конкретних планів, втілення їх у життя. Також, на даний момент, я очолюю групу, яка працює над розробкою церковного устрою, ми намагаємось, щоб служіння та обов’язки, які воно включає відповідали Божому Слову. Тобто, щоб пастор чи диякон мали лише такі обов’язки, які були в них у ново заповітні часи. 

 

Які у вас стосунки з іншими конфесіями? Ваше відношення до них.

 Ми визнаємо свободу віросповідання. Кожна людина має право вибирати, у що їй вірити. Наша церква підтримує і розвиває зв’язки лише з церквами баптистського віросповідання. Ми поділяємо усі конфесії на три групи. Перша – єресі. Це секти, які мають серйозні відхилення від Писання (свідки Єгови, мормони...), спасіння у рамках їх віросповідання неможливе. Ми не допускаємо жодних контактів з цією групою, і взагалі я вважаю, що з ними немає про що говорити. Друга група – традиційні християни, які базують своє вчення на переданнях (католики, православні ...). Вони приділяють велику увагу другорядним і непотрібним речам, які відводять від основних питань християнського вчення. І третя група – Євангельські християни. Ця група поділяється на дві категорії:

  1. Вчення повністю відповідає Писанню (баптистські течії)

  2. Допускаються певні заблудження, які не стосуються принципових доктринальних питань (харизмати, п’ятидесятники). Ми допускаємо співпрацю лише з першою категорією. Однією з основних причин, чому ми не співпрацюємо з іншими течіями є те, що на таких спільних заходах люди зі світу не помічають різниці і ставлять нас під одну планку з іншими. Я вважаю, що це недобре

 

 

   На верх

 
   
 

Головна  |  Новини  |  Про ТБС  |  Абітурієнтам  |  Студентам  |  Випускники  |  Фотогалерея  |  Посилання

Сторінка студентів  |  Історія  |  Програми  |  Викладачі  |  Бібліотека  |  Молитовні прохання  |  Контакти

© 2006 Тернопільська Біблійна Семінарія

Designed and hosted by www.LikeW.com