Проект "Історія євангельського руху на Тернопільщині"

 

с. Чайчинці

с. Слобідка

с. Башуки

с. Борщівка

 
 
 

Історія Церкви ХВЄ

села Городище (зараз с. Слобідка) Козівського району

 Першим Євангельським вісником в селі Городище був Іван Вечоринський. Він був побожною та духовною людиною. Довгий час, ще до увірування, він досліджував і вивчав Слово Боже. Дух Святий відкривав йому писання і він часто збирав навколо себе родину, сусідів, знайомих і свідчив їм Слово Боже.

            Про це пробудження  в Городищі дізналися Йосип Черський, Григорій Федишин та Казимир Чепелюк, - євангелісти з Тернополя. Вони негайно прибули до дому Івана Вечоринського. В його домі проводили зібрання, де приходило багато односельців. Слухаючи Слово Боже, люди каялися в своїх гріхах, навертаючись до Бога.

            І вже 11 серпня 1935 року на річці Стрипа відбулося перше святе водне хрещення. Тоді охрестилось 9 душ. Хрещення звершав Григорій Федишин. Так започаткувалась громада в селі Городище. Євангельське пробудження, яке розпочалось на хуторі Млинці, де жив Вечоринський Іван, поширилось на такі села як Слобідка, Таурів, Плотика, Купчинці і Яструбово. Католицький священик в с. Городище став великим противником тих святих подій. Він чинив перешкоди, щоб не допустити людей на зібрання до Івана Вечоринського. Намовляв людей на недобрі вчинки. У домі Івана Вечоринського виламали двері, повибивали вікна, а також в багатьох віруючих в селі Городище і Слобідка. Але діти Божі раділи, що можуть нести зневагу за Ім’я Христове. І Господь дивно благословляв, хрестив Духом Святим і люди наверталися до Бога.

            В 1936 році відбулося друге хрещення на річці Стрипа. Звершав його також Григорій Федишин. Зібрання на той час робили в домах віруючих. Довгий час вони проходили в домі Степана Мудрого, а потім після війни у М. Зелінського.

            19.06.1949, вже після війни за часів Радянського Союзу, відбулося відкрите водне хрещення в селі Городище, де хрестилися по вірі 11 душ. Акт хрещення звершав Давид Москалюк.

            Першим пресвітером в громаді с. Городище був Мудрий Степан, 1904 року народження. Хрещення він прийняв у 1935 році. Мав початкову освіту, був жителем села Городище і працював в колгоспі.

            В 1952 році в присутності старшого пресвітера А. Тес люка, був обраний пресвітером І. Бойко, з 1911 року народження, хрещення прийняв у 1936 році. Проповідниками на період 1955 року були брати: І. Бойко, С. Мудрий, та М. Зарудний.

            На той час до громади с. Городище належали віруючі сіл: Городище – 25 чоловік, Слобідка – 11, Таурів – 11, Плотика – 1, Яструбово і Купчинці – 7. Богослужіння відбувалися в домі С. Мудрого з 1950 про1980 рік. А в 1981 році з Божою допомогою, був придбаний невеликий дім на території села Слобідка. Так як після розвалу Радянського Союзу ці села були розділені і по цій причині громада була перереєстрована на село Слобідка. Таким чином громада с. Городище стала називатись з 1996 року громадою села Слобідка.

            8.01.1990 року в приміщенні клубу с. Городище, за часів свободи проповіді Євангелії, відбулася перша євангелізація з Різдвяною програмою, де співав хор першої Тернопільської церкви. З Різдвяними привітаннями виступили брати Д. Лотоцький, П. Скакун, і вів програму Микола Ільчишин. З цього часу і до нині ведуться євангелізаційні служіння по Козівському району, де знаходиться с. Слобідка з участю євангеліста Сергія Шведа та групи „Надія” і „Джерело”. В 1990 році, за час свободи проповіді євангелія, відбулося відкрито святе водне хрещення в селі Слобідка, де були запрошені всі односельці.

            В 1998 році, віруючі села Таурів почали збиратися окремою громадою в своєму селі і вже у 2000 році отримали свою реєстрацію. А в громаді села Слобідка Іван Мудрий та Леся Качечка організували недільну дитячу школу. І по нинішній день діти беруть активну участь в житті громади.

            Вже декілька десятків років церква відвідує дім перестарілих, який знаходиться на території Козівського району. Неодноразово там проводились євангелізаційні зібрання. Діти разом з старшими, готуючи пісні, вірші і подарунки, дарують радість тим стареньким, які залишились без домашньої опіки.

            На нинішній час пасторське служіння здійснює Роман Татарин з 1942 року народження. Обраний на час служіння він ще в 1974 році. Рукопокладений у 1994 році.

  На верх

 
   
 

Головна  |  Новини  |  Про ТБС  |  Абітурієнтам  |  Студентам  |  Випускники  |  Фотогалерея  |  Посилання

Сторінка студентів  |  Історія  |  Програми  |  Викладачі  |  Бібліотека  |  Молитовні прохання  |  Контакти

© 2006 Тернопільська Біблійна Семінарія

Designed and hosted by www.LikeW.com